Haberler

Can-ı Eda tezhip ve suluboya sergisi

23 Şubat 2012

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu mimar Can Ersal'ın mimari alt yapıya dayanarak ürettiği suluboya eserler, Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatı Tezhip Bölümü'nden mezun Müzehhibe Eda Şahan'ın tezhipleriyle birleşti. Serginin ve tekniğinin adı olan "Can-ı Eda" bu ikilinin aynı eserde ortaklaşa gerçekleştirdikleri çalışmalarından doğdu.

Bu anlamda ilk defa uygulanan, özenle oluşturulmuş nadide parçaların yer aldığı bu sergi sanata ve sanatçıya destek veren ve yaptığı binaları birer sanat eseri gibi görüp üreten Karasu İnşaat'ın sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.

Dernekler Asr-ı Fener için yarışıyor

23 Mayıs 2009

1907 Fenerbahçe Derneği'nin, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 100 yıllık şanlı tarihini gözler önüne sermek ve Fenerbahçe'ye yakışan bir şekilde gelecek nesillere aktarmak amacıyla, çok özel bir çalışmayla hazırladığı Asr-ı Fener isimli eser, bugün Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde düzenlenen bir törenle, Köln, Bursa, İzmir, Çorlu, Biga ve Hollanda derneklerimiz ile Menemen Derneği üyemiz Ekrem Sarıgül'e törenle verildi.

Törene 1907 Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve Asbaşkanlarımızdan Ali Koç, Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün, Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Karasu, Dernekler Masası Sorumlumuz Murat Boyraz ve 1907 Fenerbahçe Derneği yöneticileri ile Fenerbahçe taraftar derneklerimizin temsilcileri katıldı.

Masa tenisinde şampiyon Fenerbahçe

18 Nisan 2009

Fenerbahçe Masa Tenisi Erkek Takımımız, 2008-2009 Sezonu Masa Tenisi Süper Ligi'nin şampiyonu oldu. Bugün oynanan play-off final maçında rakibi Adana Masa Tenisi İhtisas Takımı'nı 4-2 yenen takımımız, üst üste 3. kez ligi şampiyon olarak tamamladı.

Caferağa Spor Salonu'nda tek maç üzerinden oynan final maçını Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Karasu, Fenerbahçe Masa Tenisi Şube Kaptanı Gürhan Yaldız da izledi.

Muşlu çocuklara Fenerbahçe desteği

18 Kasım 2008

Fenerbahçe taraftar derneklerinin başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde Hatay ve Muş Fenerbahçeliler dernekleri, düzenlenen bir törenle, Muş'taki ihtiyaç sahibi 320 çocuğa, giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Muş Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen törene Muş Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Ankara Vali Yardımcısı ve Fenerbahçe Kongre Üyesi Faruk Işık, Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Karasu, eski futbolcularımızdan Turan Sofuoğlu, Muş Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, Dernekler Çalışma Grubundan Murat Boyraz, Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy, Muş Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şemsettin Işık öğretmenler ile ihtiyaç sahibi öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Biga Derneğimizden 100 engelliye 100 tekerlekli sandalye

10 Aralık 2007

Biga Fenerbahçeliler Derneği, Dünya Engelliler Günü'nde, 100 engelliye 100 tekerlekli sandalye hediye etti. Böylesine önemli bir günde engellileri yalnız bırakmayan Biga Fenerbahçeliler Derneği'nin bu örnek davranışı, engelli vatandaşlarımızı mutlu etti.

Tekerlekli sandalye dağıtım törenine Derneklerden Sorumlu Asbaşkanımız Mithat Yenigün, Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Karasu, İdari İşler Koordinatörümüz Serkan Acar, Dernekler Çalışma Grubundan Yaşar Atilla ve Murat Boyraz, eski futbolcularımızdan Cemil Turhan ve Cem Pamiroğlu, Eyüp Karadayı, Biga Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şadan Doğan ve dernek yöneticileri katıldı.

Fenerbahçe’den Eğitime Destek

06 Eylül 2006

Kadıköy Belediyesi, KASDAV ve Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi işbirliğiyle 4-18 Eylül 2006 tarihleri arasında Kadıköylü dar gelirli ailelerin çocukları için başlatılan eğitime destek kampanyasına bugün bazı oyuncularımız da katıldı.

"Her Dolu Çanta Bir Umut Yarına" sloganıyla Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde açılan yardım standının bugünkü konukları İdari Menajerimiz Volkan Ballı, Ganalı oyuncumuz Appiah, Edu, Uğur Boral, Önder Turacı ve yöneticimiz Ercan Karasu idi. Tepe Nautilus alışveriş merkezinde yoğun ilgiyle karşılanan oyuncularımız taraftarlara imza dağıtırlarken, destek kampanyasına da maddi yardımda bulundular.

2. Fenerbahçe Yelken Festivali Başlıyor!

05 Eylül 2005

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Fenerbahçe Yelken Festivali’nin tanıtım toplantısı bugün Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapıldı.

Toplantıda Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Yönetim Kurulu Üyesi ve Şube Sorumlumuz Ercan Karasu, Şube Kaptanımız Yılmaz Yamaç, organizasyon komitesinden Cem Çapa ile yarışma sponsorları Artemis A.Ş’den Gökhan Önalan ve Antyapı’dan Mehmet Okay hazır bulundu.